Artykuły

Artykuły

Najlepsze tłumacze mowy na rok 2022

Najlepsze tłumacze mowy na rok 2022

Komunikacja wielojęzyczna stała się ważną i niezwykle pożądaną umiejętnością we współczesnym świecie. Wynika to m.in. z większej możliwości przemieszczania się, potrzeby podróżowania i poznawania świata, konieczności odbywania podróży służbowych, czy pracy za granicą.

Czytaj więcej
Dlaczego warto jechać do Dubaju?

Dlaczego warto jechać do Dubaju?

Ostatnie lata upłynęły dla Dubaju pod znakiem szybkiego i prężnego rozwoju, czego dowodem mogą być odbywające się tam największe i najbardziej znaczące targi technologiczne na świecie — GITEX. Dubaj to więc gorący temat i to nie tylko ze względu na jego klimat. Miasto przyciąga wielu turystów z całego świata, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji podczas słynnych przejażdżek safari oraz wspinaczki na Burj Khalifa, najwyższą budowlę na świecie. To też atrakcyjny cel podróży dla profesjonalistów biznesowych i inwestorów, którzy cenią międzynarodową kulturą tego miasta.

Czytaj więcej
Tłumacz automatyczny czy aplikacja do tłumaczenia które rozwiązanie jest lepsze?

Tłumacz automatyczny czy aplikacja do tłumaczenia które rozwiązanie jest lepsze?

Komunikowanie się w wielu językach to umiejętność, która odgrywa ważną rolę we współczesnym świecie. Dzieje się tak ze względu na postęp techniczny, łatwość podróżowania i możliwość pracy za granicą. Coraz częściej znajdujemy się w sytuacjach, kiedy brak znajomość języka jest uciążliwa i nie pozwala nam w pełni wykonywać swoich obowiązków lub korzystać z podróży.

Czytaj więcej
Rynek Tłumaczy elektronicznych - podsumowanie roku 2019

Rynek Tłumaczy elektronicznych - podsumowanie roku 2019

2019 to był dobry rok dla translatorów, rozwój nowych urządzeń został jednak wstrzymany, bo zatrzymał się cały świat. Już dziś zastanawiamy się o czym napiszemy Wam za rok? Jesteśmy jednak dobrej myśli.

Czytaj więcej
5 rzeczy, które MUSISZ wiedzieć przed zakupem tłumacza elektronicznego

5 rzeczy, które MUSISZ wiedzieć przed zakupem tłumacza elektronicznego

Szukasz profesjonalnego urządzenia do tłumaczeń mowy i tekstu? Na rynku znajdziesz mnóstwo translatorów, których funkcje niewiele się od siebie różnią – trudno coś wybrać, prawda? A przecież producenci nie zawsze proponują sprzęt, który sprawdza się w praktyce. Decyzja może być bardzo trudna, bo najważniejszych cech dobrego tłumacza elektronicznego nie widać na pierwszy rzut oka.

Czytaj więcej

Tłumacz mowy w czasie rzeczywistym

Tłumacz mowy w czasie rzeczywistym to prawdopodobnie najbardziej interesująca funkcja nowoczesnych translatorów. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala w czasie rzeczywistym tłumaczyć mowę za pośrednictwem mikrofonu i głośnika. W wielu przypadkach tłumaczony tekst wyświetla się również na ekranie urządzenia tłumaczącego. Taka funkcjonalność w nieoceniony sposób pomaga komunikować się w za granicą, szczególnie w krajach, w którym znajomość języka angielskiego jest niewielka. Tłumacz mowy w czasie rzeczywistym nie jest jednak jedyną interesującą funkcją, jaką dysponują nowoczesne translatory mowy!

Tłumacz zdjęcie

Korzystając z nowoczesnego tłumacza, jak Vasco Translator M3, możesz tłumaczyć nie tylko mowę, ale też zdjęcia! Translator ze zdjęcia funkcjonuje dokładnie tak, jak można się tego spodziewać. Korzystając z wbudowanego do urządzenia aparatu użytkownik wykonuje zdjęcie, wybiera parę językową, a następnie na ekranie urządzenia naniesiony na zdjęcie zostaje przetłumaczony tekst - oczywiście w odpowiednich jego miejscach. To doskonałe narzędzie tłumaczące - nie wiesz, jaki jest rozkład pociągów lub menu restauracji? Tłumacz zdjęcie!

Translator ze zdjęcia

Translator ze zdjęcia przyda się w bardzo wielu sytuacjach - posiadając urządzenie tłumaczące wyposażone w funkcję, jaką jest translator ze zdjęcia w połączeniu z tłumaczem mowy w czasie rzeczywistym będziecie mogli poczuć się właściwie tak, jakbyście władali lokalnym językiem kraju lub regionu, który odwiedzacie. Tłumacz zdjęcie i dowiedz się, co jest napisane na etykiecie, ogłoszeniu czy plakacie promującym weekendową rekreację - a następnie wykorzystaj tłumacz mowy w czasie rzeczywistym i uzupełnij swoją wiedzę zadając pytania “tubylcom” w ich własnym, lokalnym języku. To nie tylko kwestia wygody, ale też, a może wręcz przede wszystkim, funkcje które będą mogły zaoszczędzić Wam wielu wyzwań.

Tłumaczenie w czasie rzeczywistym do nauki języka

Tłumacz mowy w czasie rzeczywistym zespolony w jednym urządzeniu z translatorem ze zdjęcia to także bardzo wygodne narzędzie do nauki języka obcego. Będziecie mogli przetłumaczyć dowolne wypowiedzi w języku, który chcecie poznać, a także szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi materiałami korzystając z translatora tłumaczącego zdjęcia!

Logo

Copyright © 2024 ranking-tłumaczy.pl