Artykuły

Jaki jest najlepszy translator mowy - zdjęcie tytułowe do strony traktującej o tym zagadnieniu
Słowo “know-how” ułożone z klocków przypominających litery w grze Scrabble

Najlepsze tłumacze mowy na rok 2022

Komunikacja wielojęzyczna stała się ważną i niezwykle pożądaną umiejętnością we współczesnym świecie. Wynika to m.in. z większej możliwości przemieszczania się, potrzeby podróżowania i poznawania świata, konieczności odbywania podróży służbowych, czy pracy za granicą.

Czytaj więcej >>

Zdjęcie panoramy Dubaju wraz z pustynią na pierwszym planie.

Dlaczego warto jechać do Dubaju?

Ostatnie lata upłynęły dla Dubaju pod znakiem szybkiego i prężnego rozwoju, czego dowodem mogą być odbywające się tam największe i najbardziej znaczące targi technologiczne na świecie — GITEX. Dubaj to więc gorący temat i to nie tylko ze względu na jego klimat. Miasto przyciąga wielu turystów z całego świata, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji podczas słynnych przejażdżek safari oraz wspinaczki na Burj Khalifa, najwyższą budowlę na świecie. To też atrakcyjny cel podróży dla profesjonalistów biznesowych i inwestorów, którzy cenią międzynarodową kulturą tego miasta.

Można śmiało stwierdzić, że wyjazd do Dubaju to przeżycie, którego warto chociaż raz doświadczyć. Z pewnością dodatkowym atutem są odbywające się tam interesujące wydarzenia skoncentrowane na nowych technologiach, przedsięwzięciach artystycznych i rozwiązywaniu największych światowych wyzwań. Zagłębimy się teraz w ten temat, biorąc na celownik GITEX 2021 i EXPO 2020 Dubai.

Czytaj więcej >>

Zdjęcie urządzenia mobilnego oraz światła dużego miasta w tle.

Tłumacz automatyczny czy aplikacja do tłumaczenia: które rozwiązanie jest lepsze?

Komunikowanie się w wielu językach to umiejętność, która odgrywa ważną rolę we współczesnym świecie. Dzieje się tak ze względu na postęp techniczny, łatwość podróżowania i możliwość pracy za granicą. Coraz częściej znajdujemy się w sytuacjach, kiedy brak znajomość języka jest uciążliwa i nie pozwala nam w pełni wykonywać swoich obowiązków lub korzystać z podróży.

Oczywiście mamy możliwość skorzystania ze wsparcia ludzkiego tłumacza, jednak nie zawsze jest to satysfakcjonujące wyjście. Nie możemy przecież korzystać z jego usług za każdym razem, gdy mamy styczność z językiem obcym w pracy lub podróży. Możemy więc wybrać jedną z dwóch opcji: nauczyć się nowego języka lub skorzystać z urządzenia tłumaczącego. To drugie rozwiązanie jest z pewnością prostsze, a na pomoc może nam przybyć aplikacja do tłumaczenia lub tłumacz automatyczny.

Sprawdźmy, jak wypadają oba te rozwiązania!

Czytaj więcej >>

Natychmiastowe Tłumacze | Przegląd rynku 2020

Branża elektronicznych translatorów przeżywa obecnie bardzo dynamiczny rozwój. Na rynku obserwujemy mnogość urządzeń oferujących tłumaczenia w czasie rzeczywistym. Czy translatory różni jedynie cena? Co wpływa na jakość i szybkość tłumaczeń? Jak wybrać elektroniczny translator, by służył nam w podróży nie narażając nas na dodatkowe koszty? 

Czytaj więcej >>

Rynek Tłumaczy elektronicznych - podsumowanie roku 2019

Rynek Tłumaczy elektronicznych - podsumowanie roku 2019

2019 to był dobry rok dla translatorów, rozwój nowych urządzeń został jednak wstrzymany, bo zatrzymał się cały świat. Już dziś zastanawiamy się o czym napiszemy Wam za rok? Jesteśmy jednak dobrej myśli.

Czytaj więcej >>

Ludzie który skorzystali z funkcji, jak tłumaczenie ze zdjęcia

5 rzeczy, które MUSISZ wiedzieć przed zakupem tłumacza elektronicznego

Szukasz profesjonalnego urządzenia do tłumaczeń mowy i tekstu? Na rynku znajdziesz mnóstwo translatorów, których funkcje niewiele się od siebie różnią – trudno coś wybrać, prawda? A przecież producenci nie zawsze proponują sprzęt, który sprawdza się w praktyce. Decyzja może być bardzo trudna, bo najważniejszych cech dobrego tłumacza elektronicznego nie widać na pierwszy rzut oka.

Czytaj więcej >>

Tabliczki przedstawiające nazwy róznych miast - tutaj nie będzie potrzebny tłumacz głośnomówiący!

Tłumacz elektroniczny niezbędny w plecaku podróżnika

Nowoczesne technologie na przestrzeni ostatnich lat uczyniły podróżowanie i komunikację znacznie łatwiejszymi. Dziś za sprawą samolotów pokonujemy tysiące kilometrów w zaledwie kilka godzin.

Czytaj więcej >>

Rynek Tłumaczy w 2018

Rok 2018 był już drugim rokiem z rzędu, w którym pojawiło się kilka nowych modeli tłumaczy elektronicznych. Poza jedną firmą z Japonii i USA wszystkie pochodziły z rynku chińskiego.

Czytaj więcej >>

Zmiany i nowości na rynku Tłumaczy Elektronicznych w 2017

Czy Wy też macie wrażenie, że z roku na rok przybywa wytworów technologii, które gdzieś już widzieliście? A dokładniej mam na myśli - widzieliście je w filmach science fiction?

Czytaj więcej >>

Tłumacze Elektroniczne - idealny pomysł na prezent

Znów będziesz szukać prezentów w ostatniej chwili?

I znów ze stresu, pośpiechu i nerwów ostatecznie wybierzesz skarpetki/krawat/kolejny do niczego niepasujący zestaw kubków? Znów pod uprzejmymi uśmiechami bliskich dostrzeżesz tę nutkę rozczarowania i znów nie będzie ci do śmiechu?

Czytaj więcej >>

Jak wybrać najlepszego tłumacza dla siebie?

Po pierwsze, zadaj sobie pytanie: Do czego potrzebuję tłumacza elektronicznego? To pytanie może okazać się kluczowym. Tłumacz elektroniczny jest poręcznym, łatwym w użyciu urządzeniem, które posiada wszystkie narzędzia potrzebne do nauki języka lub porozumiewania się za granicą. Jednak wybór tego najlepszego może być procesem żmudnym i uciążliwym.

Czytaj więcej >>

Jak prezentował się rynek tłumaczy elektronicznych w 2016 roku podsumowanie

Rok 2016 możemy uznać za czas wielkich pożegnań, a także powitań. Było też kilka reedycji i powrotów. Zauważalna była także tendencja do odchodzenia od tradycyjnej formy na rzecz innowacji w zakresie hardware’u.

Czytaj więcej >>

ili - czy warto inwestować w nieistniejący produkt?

Na całym świecie triumf święcą wszechobecne startupy. Czym są? Jak działają? Czy są uczciwe? Dlaczego ich rozkręcanie jest tak popularne i dochodowe? Przyjrzymy się dzisiaj temu zjawisku bliżej, na podstawie kilku przykładów z dziedziny tłumaczy elektronicznych. Muszę przyznać, że szumnie zapowiadane na ten rok premiery elektronicznych urządzeń tłumaczących, ili od Logbar oraz słuchawki The Pilot stworzonej przez firmę Waverly Labs, były dla mnie inspiracją do napisania tego artykułu.

Czytaj więcej >>

Dlaczego Vasco Translator jest dobrym wyborem gdy uczysz się języka obcego?

Znajomość języków obcych pozwoli ci na diametralną zmianę doświadczeń podróżniczych, zwiększy twoje szanse na rynku pracy, pozwoli studiować za granicą, zdobywać bogatą wiedzę na temat obcych kultur, a nawet nawiązać przyjaźnie czy znajomości. Niezależnie od tego czy dany język potrzebny ci jest w celach prywatnych czy biznesowych, warto byś zwrócił uwagę na poprawność gramatyczną i leksykalną, a także na prawidłową wymowę poszczególnych zdań.

Czytaj więcej >>