Artykuły

5 rzeczy, które MUSISZ wiedzie...

5 rzeczy, które MUSISZ wiedzieć przed zakupem tłumacza elektronicznego

5 rzeczy, które MUSISZ wiedzieć przed zakupem tłumacza elektronicznego

Szukasz profesjonalnego urządzenia do tłumaczeń mowy i tekstu? Na rynku znajdziesz mnóstwo translatorów, których funkcje niewiele się od siebie różnią – trudno coś wybrać, prawda? A przecież producenci nie zawsze proponują sprzęt, który sprawdza się w praktyce. Decyzja może być bardzo trudna, bo najważniejszych cech dobrego tłumacza elektronicznego nie widać na pierwszy rzut oka.

W tym artykule podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, aby zakupić funkcjonalny i skuteczny translator mowy.

1.Uwaga na niskie ceny!

Tłumaczenie ze zdjęcia - waga przedstawia balans między ceną, a jakością

Tani produkt nie zawsze idzie w parze ze słabą jakością. Jednak to częsta zależność, zwłaszcza gdy cena jest naprawdę niska i znacznie odbiega od przeciętnej. Pamiętaj, że jeżeli mamy do czynienia z wysyłką np. z Chin, to podatki i cła często nie są wliczone w cenę urządzenia i mogą znacznie podnieść jego faktyczny koszt. Najczęściej zdarza się to w sklepach online bez polskiego adresu.

Koniecznie sprawdź przed zakupem:

  • Gwarancję, możliwość zwrotu/wymiany towaru i wiarygodność firmy
  • Czy produkt ma wbudowaną kartę SIM z dostępem do Internetu (jest to niezbędne do tłumaczeń),
  • Czy urządzenie działa samodzielnie, czy też potrzebuje smartfona z aplikacją,
  • Czas i koszt dostawy.

2.Koszty użytkowania

Siatka połączeń - ilustracja artykułu opisującego co należy wiedzieć wybierając tłumacz głosowy

Czy wiesz, że wydatki związane z używaniem elektronicznego translatora nie zawsze kończą się na zakupie odpowiedniego produktu? Niestety, wielu producentów oferuje urządzenia w niskich cenach, ukrywając fakt, że ich pełna funkcjonalność wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jakimi? Już wyjaśniamy. Większość translatorów łączy się z Internetem poprzez Wi-Fi lub kupowaną osobno kartę SIM, a to oznacza, że musisz regularnie płacić albo za dostęp do sieci, albo za doładowanie karty. Co więcej, dochodzą do tego koszty za roaming. Są wprawdzie firmy, które deklarują działanie urządzenia w trybie offline. Trudno jednak się tym zadowolić – w praktyce taki translator przetłumaczy tylko popularne frazy i proste zdania (często z błędami), a to w wielu sytuacjach stanowczo za mało.

Na szczęście można znaleźć na rynku produkty ze stałym dostępem do sieci – wbudowaną kartą SIM, której nie trzeba doładowywać, ani płacić za odnowienie. Takie rozwiązanie pozwala tłumaczyć rozmowy w różnych językach w dowolnym miejscu i czasie, bez obaw o wysoki rachunek za usługi internetowe. Te translatory zwykle nie należą do najtańszych, ale za to nie generują dodatkowych kosztów oraz działają zawsze i wszędzie. Pamiętaj, by sprawdzić przed zakupem, w jakim trybie działa tłumacz i czy będą konieczne dodatkowe opłaty.

3.Oprogramowanie

Laptop, monitor i tłumacz głosowy w trakcie aktualizacji

Bardzo ważny podpunkt, ponieważ to właśnie od oprogramowania zależy funkcjonalność urządzenia. Obecnie można już kupić translatory mowy, które są gotowe do użycia od razu po “wyjęciu z pudełka”. Nie trzeba tracić czasu na konfigurację, połączenie z siecią czy instalację dedykowanej aplikacji na telefonie. Co do tej ostatniej – warto pamiętać, że w takim translatorze powinna ona jedynie ułatwiać obsługę. Nie daj się nabrać na „kieszonkowe” tłumacze elektroniczne, które w rzeczywistości są tylko zestawem głośnomówiącym do aplikacji mobilnej. W ten sposób możesz nawet zawirusować telefon przez zainfekowane lub złośliwe oprogramowanie. Zanim kupisz translator, dowiedz się więc dokładnie, na jakiej zasadzie działa.

4.Tłumacz (nie)wiadomego pochodzenia

Cały świat, w którym można przeprowadzać tłumaczenie tekstu ze zdjęcia

Szukając odpowiedniego produktu, poszukaj też informacji o producencie. Im bardziej sprawdzona marka, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz zadowolony z zakupu. Czy firma chwali się swoimi punktami sprzedaży, czy raczej informacje o sklepie są ukryte, a produkty sprowadzane nie wiadomo skąd? Czy łatwo nawiązać kontakt z firmą i porozumieć się z obsługą klienta? To bardzo ważny, a często pomijany aspekt zakupów przez Internet. Pomyśl tylko, co zrobisz, gdy Twoje zamówienie nie dotrze, a Ty nie będziesz mógł dodzwonić się na infolinię w języku polskim ani udać się do sklepu osobiście.

Pamiętaj też o gwarancji i opcjach zwrotu. Jako klienci uważamy je za oczywiste, ale wbrew pozorom nie każda firma je zapewnia – wczytaj się dobrze w szczegóły oferty i upewnij się, czy w razie zakupu wadliwego produktu nie zostaniesz z niczym. Tak jest w przypadku zakupów z Chin, gdyż koszt wysyłki może przekroczyć wartość zamówienia bez gwarancji na zwrot.

5.Opinie i recenzje

Rozmawiające osoby - sytuacja, w której przydaje się tłumacz głosowy

Opinie użytkowników są bardzo cenne przy wyborze tłumacza elektronicznego. Zawsze bezpieczniej jest kupić produkt, który zbiera pozytywne komentarze. Recenzje uświadomią Ci też wady i zalety działania poszczególnych funkcji sprzętu, często takich, których nie wziąłbyś wcześniej pod uwagę. Mogą też ostrzec Cię np. informując o dodatkowych opłatach, sprytnie ukrytych w opisie produktowym.

Bardziej szczegółowe recenzje i rankingi pozwolą Ci porównać modele i dobrać ten odpowiedni do Twoich potrzeb. Znajdziesz w nich też ciekawostki i wzmianki o przydatnych, dodatkowych funkcjach translatorów, jak np. redukcja szumów mikrofonie, zbawienna podczas rozmowy w zatłoczonym miejscu.

Szukaj informacji, czytaj opinie i pytaj, jeśli masz wątpliwości! W sieci to proste, a będzie nieocenioną pomocą w zakupie odpowiedniego urządzenia.

Inne artykuły
Jak wybrać najlepszy translator mowy?

Jak wybrać najlepszy translator mowy?

Czy kiedykolwiek byłeś za granicą? Próbowałeś rozmawiać w języku, w którym nie znałeś ani jednego słowa? Tłumacze elektroniczne są idealne właśnie na takie okazje. Posiadając translator nie musisz nosić ciężkich słowników. Nie musisz też zmagać się ze znalezieniem słowa, które akurat wypadło ci z głowy. Wystarczy, że skorzystasz z pomocy tłumacza elektronicznego, a on szybko powie za ciebie to czego ty nie potrafisz. Na rynku dostępnych jest wiele elektronicznych łtumaczy języków. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę przed zakupem, by wybrać najlepszy translator mowy? Podpowiadamy.

Tłumacz mowy w czasie rzeczywistym

Tłumacz mowy w czasie rzeczywistym to prawdopodobnie najbardziej interesująca funkcja nowoczesnych translatorów. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala w czasie rzeczywistym tłumaczyć mowę za pośrednictwem mikrofonu i głośnika. W wielu przypadkach tłumaczony tekst wyświetla się również na ekranie urządzenia tłumaczącego. Taka funkcjonalność w nieoceniony sposób pomaga komunikować się w za granicą, szczególnie w krajach, w którym znajomość języka angielskiego jest niewielka. Tłumacz mowy w czasie rzeczywistym nie jest jednak jedyną interesującą funkcją, jaką dysponują nowoczesne translatory mowy!

Tłumacz zdjęcie

Korzystając z nowoczesnego tłumacza, jak Vasco Translator M3, możesz tłumaczyć nie tylko mowę, ale też zdjęcia! Translator ze zdjęcia funkcjonuje dokładnie tak, jak można się tego spodziewać. Korzystając z wbudowanego do urządzenia aparatu użytkownik wykonuje zdjęcie, wybiera parę językową, a następnie na ekranie urządzenia naniesiony na zdjęcie zostaje przetłumaczony tekst - oczywiście w odpowiednich jego miejscach. To doskonałe narzędzie tłumaczące - nie wiesz, jaki jest rozkład pociągów lub menu restauracji? Tłumacz zdjęcie!

Translator ze zdjęcia

Translator ze zdjęcia przyda się w bardzo wielu sytuacjach - posiadając urządzenie tłumaczące wyposażone w funkcję, jaką jest translator ze zdjęcia w połączeniu z tłumaczem mowy w czasie rzeczywistym będziecie mogli poczuć się właściwie tak, jakbyście władali lokalnym językiem kraju lub regionu, który odwiedzacie. Tłumacz zdjęcie i dowiedz się, co jest napisane na etykiecie, ogłoszeniu czy plakacie promującym weekendową rekreację - a następnie wykorzystaj tłumacz mowy w czasie rzeczywistym i uzupełnij swoją wiedzę zadając pytania “tubylcom” w ich własnym, lokalnym języku. To nie tylko kwestia wygody, ale też, a może wręcz przede wszystkim, funkcje które będą mogły zaoszczędzić Wam wielu wyzwań.

Tłumaczenie w czasie rzeczywistym do nauki języka

Tłumacz mowy w czasie rzeczywistym zespolony w jednym urządzeniu z translatorem ze zdjęcia to także bardzo wygodne narzędzie do nauki języka obcego. Będziecie mogli przetłumaczyć dowolne wypowiedzi w języku, który chcecie poznać, a także szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi materiałami korzystając z translatora tłumaczącego zdjęcia!

Logo

Copyright © 2024 ranking-tłumaczy.pl