Jarvisen

Jarvisen

3

Miejsce

Jarvisen

Ocena

9.3/10

  • specjalistyczne słownictwo, szybkość.

  • bardzo wysoka cena wyjściowa, konieczność odnawiania dostępu do internetu, działa tylko w połowie krajów świata.

Podobnie jak w zeszłym roku na 3. miejscu - co świadczy o nim zarówno dobrze, jak i… nieco mniej dobrze. Jarvisen to przede wszystkim solidny wybór dla pracowników służby zdrowia, IT, prawników i bankowców, ale nie widzimy specjalnej poprawy czy rozwoju tego translatora w stosunku do tego, co producent oferował rok temu - podczas gdy konkurencja odważnie poszła do przodu.

Naszą uwagę zwróciła wytrzymała bateria, zgodnie z deklaracjami producenta urządzenie faktycznie można było włączyć nawet po 17 dniach pozostawienia go w trybie czuwania (co jednak oznacza brak korzystana z niego do tłumaczeń w tym okresie, więc nie bardzo widzimy tutaj sens). Po podłączeniu do internetu baterii starczało na 6-10 dni w zależności od wybranego sposobu połączenia. Producent chwali się wysoką jakością tłumaczeń, ale może być to trudne do osiągnięcia, skoro urządzenie korzysta tylko z jednego silnika tłumaczeniowego niezależnie od wybranej pary językowej.

Podobnie jak większość urządzeń w tym rankingu, Jarvisen posiada kartę SIM, za którą nie trzeba dodatkowo płacić przez dwa lata od zakupu. Później, aby móc dalej używać translatora, konieczne jest dokupienie pakietu danych (ceny od 49,99$ do 139$). Tłumacz działa w większości popularnych, turystycznych krajów świata, więc powinien wystarczyć dla przeciętnego turysty potrzebującego pomocy w dogadaniu się za granicą.

Logo

Copyright © 2024 ranking-tłumaczy.pl