Pocketalk S

Pocketalk S

4

Miejsce

Pocketalk S

Ocena

8.7/10

  • tłumacz foto, ciekawy design, małe rozmiary urządzenia.

  • zbyt skomplikowany i niewygodny tryb konwersacji, brak informacji od producenta nt. dokładności tłumaczeń (co jest trochę podejrzane, zwłaszcza że konkurencja chętnie chwali się tu wysokimi wynikami), brak danych dotyczących ilości silników tłumaczeniowych.

Dwa translatory od Pocketalka wylądowały w rankingu jeden po drugim, gdyż tak naprawdę niewiele się między sobą różnią. Model “S” spodobał nam się odrobinę bardziej, głównie dzięki tłumaczowi foto, który jest zawsze miłym dodatkiem do tego typu urządzeń. Za to zdecydowanie nie byliśmy pod wrażeniem nazbyt skomplikowanej procedury zmieniania języków podczas rozmowy. Jeden przycisk na środku urządzenia wcale nie znaczy, że w trakcie konwersacji naciska się tylko ten jeden przycisk - w zasadzie jest wręcz przeciwnie. Należy nacisnąć małą strzałkę na ekranie i dopiero wtedy ten duży przycisk na środku, zanim odda się głos osobie, z którą rozmawiamy. Trochę nam zajęło ogarnięcie tej procedury i wypracowanie w miarę sprawnego sposobu obsługiwania tego translatora podczas rozmowy, nie obyło się także bez potknięć i przerw technicznych.

Niemniej jednak jest to dość porządne urządzenie, pozwalające na tłumaczenia pomiędzy 74 językami. Jakość tłumaczeń jest w porządku, ale producent nie wspomina z ilu silników tłumaczeniowych korzysta, ani jaka w związku z tym jest oczekiwana dokładność tłumaczeń. Z naszych obserwacji i testów wynika, że nie ma większych problemów z dogadaniem się na większość podstawowych tematów, nawet jeśli zauważyliśmy mniejsze lub większe niedokładności w tłumaczeniu.

Podsumowując, jest to całkiem poręczne urządzenie, które powinno zadowolić mniej wymagających użytkowników. Tłumaczy na nieco ponad 70 języków, a dołączona karta SIM pozwala na 2 lata tłumaczeń w większości krajów świata. Na plus należy podkreślić, że jest to jedno z niewielu urządzeń w rankingu z funkcją tłumaczenia ze zdjęć.

Logo

Copyright © 2024 ranking-tłumaczy.pl