Jaki jest najlepszy translator mowy - zdjęcie tytułowe do strony traktującej o tym zagadnieniu
Zdjęcie panoramy Dubaju wraz z pustynią na pierwszym planie.

Dlaczego warto jechać do Dubaju?

Ostatnie lata upłynęły dla Dubaju pod znakiem szybkiego i prężnego rozwoju, czego dowodem mogą być odbywające się tam największe i najbardziej znaczące targi technologiczne na świecie — GITEX. Dubaj to więc gorący temat i to nie tylko ze względu na jego klimat. Miasto przyciąga wielu turystów z całego świata, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji podczas słynnych przejażdżek safari oraz wspinaczki na Burj Khalifa, najwyższą budowlę na świecie. To też atrakcyjny cel podróży dla profesjonalistów biznesowych i inwestorów, którzy cenią międzynarodową kulturą tego miasta.

Można śmiało stwierdzić, że wyjazd do Dubaju to przeżycie, którego warto chociaż raz doświadczyć. Z pewnością dodatkowym atutem są odbywające się tam interesujące wydarzenia skoncentrowane na nowych technologiach, przedsięwzięciach artystycznych i rozwiązywaniu największych światowych wyzwań. Zagłębimy się teraz w ten temat, biorąc na celownik GITEX 2021 i EXPO 2020 Dubai.

GITEX 2021 — co to jest

GITEX to coroczne targi, które przyciągają wiele innowacyjnych firm z całego świata. Ponadto goszczą na nich różne podmioty rządowe oraz profesjonaliści biznesu. Targi GITEX 2021 są więc doskonałą okazją do tego, aby innowacyjne pomysły i rozwiązania zwróciły uwagę inwestorów, a w konsekwencji znalazły się w centrum uwag całego świata, co może przynieść wiele korzyści dla rozwoju technologii.

Tegoroczna edycja targów GITEX trwała prawie tydzień (od 17 do 21 października) i można ją uznać za bardzo udaną. Swoje ekspozycje przedstawili wielcy gracze, tacy jak Red Hat, ale też małe startupy z Doliny Krzemowej, z których każdy miał coś ciekawego do pokazania.

GITEX 2021 — nowoczesne tłumacze kieszonkowe

Jedną z najciekawszych firm prezentujących się na targach było Vasco Electronics, specjalizujące się w produkcji i dystrybucji podręcznych translatorów. Ich produkty zapewniają użytkownikom możliwość rozumienia ponad 70 języków, a także darmowy, nielimitowany i dożywotni Internet aż w 200 krajach. Jest to szczególna zaleta właśnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie koszty korzystania z Internetu są bardzo wysokie, zwłaszcza jeśli planuje się komunikację za pomocą aplikacji na smartfony, która bez dostępu do WiFi korzysta z naszych danych.

Vasco Mini 2 i Vasco Translator M3 różnią się od innych przenośnych tłumaczy przede wszystkim dlatego, że zapewniają Internet bez ograniczeń. Inne urządzenia nakładają limity na kartę SIM, co powoduje, że po wykorzystaniu tego limitu trzeba płacić więcej za przesył danych. W takim przypadku taki podręczny translator wydaje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Taki elektroniczny tłumacz symultaniczny można zakupić w sklepie b8ta w Dubai Mall — największym centrum handlowym na świecie.

GITEX i EXPO 2020

W Dubaju oprócz targów GITEX 2021 turyści mogą odwiedzić inną ciekawą imprezę — EXPO 2020. Jest to zgromadzenie 192 pawilonów wystawienniczych stworzonych przez kraje z całego świata. Każdy pawilon w artystyczny i fascynujący sposób prezentuje kulturę i wizję rozwoju swojego kraju. EXPO 2020 ma również stanowić przestrzeń do dyskusji o najważniejszych problemach i wyzwaniach świata. Do najbardziej atrakcyjnych wystaw należą na przykład Rainforest in the Desert z Singapuru czy Poem Pavilion, budynek inspirowany zmarłym brytyjskim naukowcem Stephenem Hawkingiem, który reprezentuje Wielką Brytanię.

Widok z lotu ptaka na pokaz fajerwerków podczas EXPO 2020 w Dubaju

Kieszonkowy tłumacz na EXPO 2020 w Dubaju

Targi EXPO 2020 rozpoczęły się 1 października, więc tak się złożyło, że odbywały się w tym samym czasie kiedy GITEX. Ich misja „łączenia umysłów" została spełniona, gdy jedna z firm targów technologicznych wyposażyła polski pawilon wystawienniczy w swój elektroniczny tłumacz symultaniczny — mowa oczywiście o Vasco Electronics.

Zapewniając tłumaczenie w ponad 70 językach, urządzenia te znacznie pomogły członkom polskiego pawilonu, którzy bez większego problemu mogli teraz porozumieć się z przedstawicielami z całego świata.

Dubaj — czemu warto?

Dubaj to szybko rozwijające się miasto, więc oprócz popularnych możliwości spędzania wolnego czasu, takich jak safari i loty balonem, jest to znakomite miejsce dla osób zainteresowanych innowacjami oraz biznesowymi innowacjami. Dla takich osób najciekawszymi wydarzeniami będą właśnie wspomniane w tekście targi GITEX i EXPO. Jednak Dubaj to też świetne miejsce, jeśli chcesz się zrelaksować, odpocząć i zapomnieć o pracy w czasie wakacji, ale także wtedy, gdy chcesz się zainspirować i odkryć siebie na nowo. To prawdziwie międzynarodowe miasto i miejsce, w którym ludzie z całego świata mogą się spotkać i nawiązać kontakt. Dlatego, niezależnie od celu podróży, nie zapomnij o podręcznym urządzeniu do tłumaczenia. Aplikacje na smartfony mogą generować znacznie wyższe koszty, głównie dlatego, że Internet w Dubaju jest bardzo drogi.

Zawsze lepiej jest mieć urządzenie, które ma wbudowaną kartę SIM z darmowym internetem. A już absolutnie najlepszym rozwiązaniem jest elektroniczny tłumacz symultaniczny, który oferuje nieograniczony i dożywotni dostęp do Internetu, taki jak Vasco Translator M3 i Vasco Mini 2.