Artykuły

Dlaczego warto jechać do Dubaj...

Dlaczego warto jechać do Dubaju?

Dlaczego warto jechać do Dubaju?

Ostatnie lata upłynęły dla Dubaju pod znakiem szybkiego i prężnego rozwoju, czego dowodem mogą być odbywające się tam największe i najbardziej znaczące targi technologiczne na świecie — GITEX. Dubaj to więc gorący temat i to nie tylko ze względu na jego klimat. Miasto przyciąga wielu turystów z całego świata, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji podczas słynnych przejażdżek safari oraz wspinaczki na Burj Khalifa, najwyższą budowlę na świecie. To też atrakcyjny cel podróży dla profesjonalistów biznesowych i inwestorów, którzy cenią międzynarodową kulturą tego miasta.

Można śmiało stwierdzić, że wyjazd do Dubaju to przeżycie, którego warto chociaż raz doświadczyć. Z pewnością dodatkowym atutem są odbywające się tam interesujące wydarzenia skoncentrowane na nowych technologiach, przedsięwzięciach artystycznych i rozwiązywaniu największych światowych wyzwań. Zagłębimy się teraz w ten temat, biorąc na celownik GITEX 2021 i EXPO 2020 Dubai.

GITEX 2021 — co to jest

GITEX to coroczne targi, które przyciągają wiele innowacyjnych firm z całego świata. Ponadto goszczą na nich różne podmioty rządowe oraz profesjonaliści biznesu. Targi GITEX 2021 są więc doskonałą okazją do tego, aby innowacyjne pomysły i rozwiązania zwróciły uwagę inwestorów, a w konsekwencji znalazły się w centrum uwag całego świata, co może przynieść wiele korzyści dla rozwoju technologii.

Tegoroczna edycja targów GITEX trwała prawie tydzień (od 17 do 21 października) i można ją uznać za bardzo udaną. Swoje ekspozycje przedstawili wielcy gracze, tacy jak Red Hat, ale też małe startupy z Doliny Krzemowej, z których każdy miał coś ciekawego do pokazania.

GITEX 2021 — nowoczesne tłumacze kieszonkowe

Jedną z najciekawszych firm prezentujących się na targach było Vasco Electronics, specjalizujące się w produkcji i dystrybucji podręcznych translatorów. Ich produkty zapewniają użytkownikom możliwość rozumienia ponad 70 języków, a także darmowy, nielimitowany i dożywotni Internet aż w 200 krajach. Jest to szczególna zaleta właśnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie koszty korzystania z Internetu są bardzo wysokie, zwłaszcza jeśli planuje się komunikację za pomocą aplikacji na smartfony, która bez dostępu do WiFi korzysta z naszych danych.

Vasco Mini 2 i Vasco Translator M3 różnią się od innych przenośnych tłumaczy przede wszystkim dlatego, że zapewniają Internet bez ograniczeń. Inne urządzenia nakładają limity na kartę SIM, co powoduje, że po wykorzystaniu tego limitu trzeba płacić więcej za przesył danych. W takim przypadku taki podręczny translator wydaje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Taki elektroniczny tłumacz symultaniczny można zakupić w sklepie b8ta w Dubai Mall — największym centrum handlowym na świecie.

GITEX i EXPO 2020

W Dubaju oprócz targów GITEX 2021 turyści mogą odwiedzić inną ciekawą imprezę — EXPO 2020. Jest to zgromadzenie 192 pawilonów wystawienniczych stworzonych przez kraje z całego świata. Każdy pawilon w artystyczny i fascynujący sposób prezentuje kulturę i wizję rozwoju swojego kraju. EXPO 2020 ma również stanowić przestrzeń do dyskusji o najważniejszych problemach i wyzwaniach świata. Do najbardziej atrakcyjnych wystaw należą na przykład Rainforest in the Desert z Singapuru czy Poem Pavilion, budynek inspirowany zmarłym brytyjskim naukowcem Stephenem Hawkingiem, który reprezentuje Wielką Brytanię.

Gitex

Kieszonkowy tłumacz na EXPO 2020 w Dubaju

Targi EXPO 2020 rozpoczęły się 1 października, więc tak się złożyło, że odbywały się w tym samym czasie kiedy GITEX. Ich misja „łączenia umysłów” została spełniona, gdy jedna z firm targów technologicznych wyposażyła polski pawilon wystawienniczy w swój elektroniczny tłumacz symultaniczny — mowa oczywiście o Vasco Electronics.

Zapewniając tłumaczenie w ponad 70 językach, urządzenia te znacznie pomogły członkom polskiego pawilonu, którzy bez większego problemu mogli teraz porozumieć się z przedstawicielami z całego świata.

Dubaj — czemu warto?

Dubaj to szybko rozwijające się miasto, więc oprócz popularnych możliwości spędzania wolnego czasu, takich jak safari i loty balonem, jest to znakomite miejsce dla osób zainteresowanych innowacjami oraz biznesowymi innowacjami. Dla takich osób najciekawszymi wydarzeniami będą właśnie wspomniane w tekście targi GITEX i EXPO. Jednak Dubaj to też świetne miejsce, jeśli chcesz się zrelaksować, odpocząć i zapomnieć o pracy w czasie wakacji, ale także wtedy, gdy chcesz się zainspirować i odkryć siebie na nowo. To prawdziwie międzynarodowe miasto i miejsce, w którym ludzie z całego świata mogą się spotkać i nawiązać kontakt. Dlatego, niezależnie od celu podróży, nie zapomnij o podręcznym urządzeniu do tłumaczenia. Aplikacje na smartfony mogą generować znacznie wyższe koszty, głównie dlatego, że Internet w Dubaju jest bardzo drogi.

Zawsze lepiej jest mieć urządzenie, które ma wbudowaną kartę SIM z darmowym internetem. A już absolutnie najlepszym rozwiązaniem jest elektroniczny tłumacz symultaniczny, który oferuje nieograniczony i dożywotni dostęp do Internetu, taki jak Vasco Translator M3 i Vasco Mini 2.

Inne artykuły
Jak wybrać najlepszy translator mowy?

Jak wybrać najlepszy translator mowy?

Czy kiedykolwiek byłeś za granicą? Próbowałeś rozmawiać w języku, w którym nie znałeś ani jednego słowa? Tłumacze elektroniczne są idealne właśnie na takie okazje. Posiadając translator nie musisz nosić ciężkich słowników. Nie musisz też zmagać się ze znalezieniem słowa, które akurat wypadło ci z głowy. Wystarczy, że skorzystasz z pomocy tłumacza elektronicznego, a on szybko powie za ciebie to czego ty nie potrafisz. Na rynku dostępnych jest wiele elektronicznych łtumaczy języków. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę przed zakupem, by wybrać najlepszy translator mowy? Podpowiadamy.

Tłumacz mowy w czasie rzeczywistym

Tłumacz mowy w czasie rzeczywistym to prawdopodobnie najbardziej interesująca funkcja nowoczesnych translatorów. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala w czasie rzeczywistym tłumaczyć mowę za pośrednictwem mikrofonu i głośnika. W wielu przypadkach tłumaczony tekst wyświetla się również na ekranie urządzenia tłumaczącego. Taka funkcjonalność w nieoceniony sposób pomaga komunikować się w za granicą, szczególnie w krajach, w którym znajomość języka angielskiego jest niewielka. Tłumacz mowy w czasie rzeczywistym nie jest jednak jedyną interesującą funkcją, jaką dysponują nowoczesne translatory mowy!

Tłumacz zdjęcie

Korzystając z nowoczesnego tłumacza, jak Vasco Translator M3, możesz tłumaczyć nie tylko mowę, ale też zdjęcia! Translator ze zdjęcia funkcjonuje dokładnie tak, jak można się tego spodziewać. Korzystając z wbudowanego do urządzenia aparatu użytkownik wykonuje zdjęcie, wybiera parę językową, a następnie na ekranie urządzenia naniesiony na zdjęcie zostaje przetłumaczony tekst - oczywiście w odpowiednich jego miejscach. To doskonałe narzędzie tłumaczące - nie wiesz, jaki jest rozkład pociągów lub menu restauracji? Tłumacz zdjęcie!

Translator ze zdjęcia

Translator ze zdjęcia przyda się w bardzo wielu sytuacjach - posiadając urządzenie tłumaczące wyposażone w funkcję, jaką jest translator ze zdjęcia w połączeniu z tłumaczem mowy w czasie rzeczywistym będziecie mogli poczuć się właściwie tak, jakbyście władali lokalnym językiem kraju lub regionu, który odwiedzacie. Tłumacz zdjęcie i dowiedz się, co jest napisane na etykiecie, ogłoszeniu czy plakacie promującym weekendową rekreację - a następnie wykorzystaj tłumacz mowy w czasie rzeczywistym i uzupełnij swoją wiedzę zadając pytania “tubylcom” w ich własnym, lokalnym języku. To nie tylko kwestia wygody, ale też, a może wręcz przede wszystkim, funkcje które będą mogły zaoszczędzić Wam wielu wyzwań.

Tłumaczenie w czasie rzeczywistym do nauki języka

Tłumacz mowy w czasie rzeczywistym zespolony w jednym urządzeniu z translatorem ze zdjęcia to także bardzo wygodne narzędzie do nauki języka obcego. Będziecie mogli przetłumaczyć dowolne wypowiedzi w języku, który chcecie poznać, a także szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi materiałami korzystając z translatora tłumaczącego zdjęcia!

Logo

Copyright © 2024 ranking-tłumaczy.pl